Overene je systém, ktorý Vám ušetrí čas a peniaze.
Žiadne fiktívne ponuky/dopyty ale reálny a preverený tovar v sklade.

O nás

Kto sme?

Sme skupina podnikateľov vo veku od 27 do 58 rokov, ktorých snahou je vytvoriť niečo nové, niečo čo pomôže nielen nám, ale hlavne Vám. Niečo načo budeme na dôchodku čoskoro radi spomínať. :). Zaujímame sa o moderné IT technológie, vynálezy, vylepšenia a systémy, investorské zámery, podnikateľské plány ktoré môžu pomôcť zlepšiť a zreálniť jestvujúce obchody a možno i vzťahy medzi podnikateľmi.

Čo robíme?

Na túto otázku odpovieme najprv vysvetlením kto nie sme. Nie sme dopytový a ponukový server a nezverejňujeme fiktívne dopyty ani ponuky. Zverejňujeme a párujeme existujúci reálny preverený tovar na základe dohody a podkladov od dodávateľa - predávajúceho. Napr.: od bank, POP, SGS, ISCC, FITO.., dodacie a nákladné listy... a požadujeme od dodávateľa dôkaz o reálnosti tovaru) a spájame ho s prevereným záujemcom - kupujúcim. Vytvárame obchodné príležitosti pre obchodníkov, alebo výrobné závody na základe ich požiadavok, ktoré hľadajú vstupné komodity do výroby a zabezpečujeme predaj ich produktov pre konečného spotrebiteľa. Už niekoľko rokov sa zaoberáme obchodom s komoditami. Našim cieľom je posunúť internetový obchod s komoditami na vyššiu úroveň najmä zvýšením vierohodnosti ponúk a dopytov postavených na reálnych základoch.

Aké výsledky máme za sebou?

Doteraz sme zabezpečili realizáciu obchodných prípadov s komoditami v celkovom objeme cca 10.000 MT. A stále máme ambície tento "malý/veľký" objem zväčšiť. A stovky či tisíce sľúbených tovarov, ktoré lietajú po internete sem a tam a zase späť, ktoré nám bohužiaľ priniesli mnoho sklamaní no veľa skúseností.

V čom sme odborníci?

"Nikdy nebude nič tak dokonalé, aby sa to nedalo ešte vylepšiť" Aj my sa učíme, ale dovoľujeme si tvrdiť, že vzhľadom k skúsenostiam, ktoré máme, vieme vyhľadať komodity v rámci celého sveta, na požiadanie klienta. Máme za sebou x komunikácií s dodávateľmi a rafinériami. Pre účely zlepšenie používame a snažíme sa zabezpečovať kvalitnú prezentáciu a neustále sa v tejto oblasti vzdelávame. Využívame prezentácie a transfer technológie, a kalkulácie obchodných prípadov i preverovanie tovaru on-line (v rámci technologických možností). Našou momentálnou prácou je stavba obchodného softvéru na kľúč a jeho dodávka a správa, použitie i vytváranie mobilnej aplikácie v praxi v rámci medzinárodného obchodu. Príkladom je App OVERENE - mobilná aplikácia na platforme Android, kde je možnosť prostredníctvom tejto aplikácie čiastočne preveriť momentálnu prítomnosť tovaru v sklade predávajúceho. Sme odborníci vo využívaní internetových nástrojov v kombinácii s bežnými komoditnými obchodmi. Tým vieme zabezpečiť výrazne vyššiu úroveň dôveryhodnosti takýchto obchodov.

Koho hľadáme do spolupráce?

Vítame každého. Systém OVERENE by mal zastrešiť všetkých, ktorý podnikajú s komoditami čestne a spoľahlivo. Ide o výrobcov, ťažobné spoločnosti, exportérov, brokerov s komoditami a sprostredkovateľov, pestovateľov a prvovýrobcov potravinárskych komodít, odberateľov, spracovateľov polotovarov, veľkoobchodníkov i maloobchodníkov, traderov, brokerova mandatárov, dopravcov a Investorov do komodít za účelom zhodnotenia ich financií. Hľadáme partnerov z rôznych skupín, ktorí majú záujem o OVERENE obchody, kde jednotlivé kroky sú verifikované a teda celý obchod je reálnejší.

Čo chceme dosiahnuť?

Našim cieľom je vytvoriť virtuálne i fyzické prostredie (veľkosklad), trh s komoditami, aukčnú sieň pre reálny obchod s existujúcimi komoditami vytvoreným pre skupiny obchodníkov, ktorí môžu obchodovať online. Chceme dosiahnuť výrazne vyššiu vierohodnosť obchodných prípadov, na ktorú sa naši partneri budú môcť naplno spoľahnúť.

Čo očakávame od budúcnosti a aké máme ciele?

Boli by sme radi, aby sa na nás obracali len ľudia, ktorí majú prostriedky, skúsenosti alebo tovar a skutočne obchodujú. Našim cieľom je roztriedenie (vyčistenie) obchodného trhu od podvodných a nereálnych či virtuálne neexistujúcich ponúk a dopytov. Chceme poskytnúť poctivosť v obchode, väčšiu pravdepodobnosť predaja pre dodávateľov, že tovar predajú prostredníctvom systému OVERENE. Pre odberateľa chceme zníženie rizika podvodu, väčšiu pravdepodobnosť kúpy tovaru ponúknutého za trhovú cenu s reálnym predpokladom získania stálych zákazok a úspechu v cenovej súťaži v porovnaní s burzovej cenou. Našim cieľom je aj vytvorenie moderných nástrojov, ktoré obchodu prospejú a zlepšia komunikáciu medzi obchodníkmi.

Slovo na záver (začiatok nového)

Možno sme urobili niečo výnimočné práve kvôli Vám. Snažili sme sa Vás počúvať a vytvoriť pre Vás niečo, čo Vám k obchodovaniu pomôže. Nie všetko je možno také dokonalé, ako by všetci očakávali, ale sme na začiatku cesty, ktorú, ak Vy dovolíte, budeme pripravovať a meniť tak, aby systém OVERENE pomohol čo najväčšiemu počtu používateľov. A ak Vám to nebude vadiť, my to nevzdáme a budeme určite pokračovať. A nevzdávajte to ani Vy a dávajte nám hneď vedieť, čo by ste chceli na tomto systéme zmeniť. Vaše názory môžu zmeniť aj Váš príjem.

Máte nápad ako tento systém vylepšiť?

Kliknite na Feedback stránky.↓

Výhody systému OVERENENapísať e-mail @

Často kladené otázky FAQ